Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. HYDROXID SODNÝ A JEHO POUŽITÍ V PŘÍRODNÍCH MÝDLECH
19.03.2019

HYDROXID SODNÝ A JEHO POUŽITÍ V PŘÍRODNÍCH MÝDLECH

Tato složka sodium hydroxid je známá jako silná žíravina, ale nemusíte se obávat,ve výsledném mýdle již není. V mýdle se vyskytuje ve formě soli.Je to jediná chemicky vyrobená sloučenina nezbytná k výrobě mýdla. Ve vodě se rychle odbourává a nezatěžuje životní prostředí. Vzniká metodou elektrolýzy solanky. Je dobře ve vodě odbouratelný a nezatěžuje životní prostředí.

Používá se již od 17.stol, kdy byl objevena Nicholasem Le Blancem. Tato látka slouží v mydlářství jako báze a je nezbytná pro proces saponifikace(výrobci mohou též používat KOH) a obsahují ji všechna mýdla na trhu.

Ještě ve starověkém Římě mydláři vykupovali lidskou moč(kvůli obsahu složky amoniumkarbonát) od lidí tzv.fulonů, kteří chodili uličkami města a sbírali moč.
Také se v historii užívala tzv.drasla (která vznikala luhováním z dřevěných oharků) nebo různé karbonáty(z popele mořských řas a jiné zemské vegetace). Mýdla byla hrubá a mazlavá.
Považte ten rozdíl a komfort dnešní doby. Nebyla to jednoduchá a voňavá práce.

NAOH je akceptován jako látka v souladu s Vyhláškou ČR i v certifikovaných výrobcích s označením CPK (certifikovaná přírodní kosmetika).

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz