Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. TRVANLIVOST PŘÍRODNÍCH MÝDEL, ANEB ZMYDLETE JE VČAS
28.06.2019

TRVANLIVOST PŘÍRODNÍCH MÝDEL, ANEB ZMYDLETE JE VČAS

Před nedávnem jsem navštívila svou milou  paní profesorku zpěvu a ona mne inspirovala napsat tyto řádky. Radovala jsem se z návštěvy, kdy mi paní profesorka vždy krásně „vyžehlí“ hlas.  Přinesla jsem  své voňavé kousky z mýdlárny jako dárečky a chvíli rozjímala nad kávičkou. A tu mi přistálo nádherné ručně vyšívané prostírání. To jako pod to kafíčko? Nééé. Ručně vyšívané  růžičky jako tři  skvosty malované a na toto si mám postavit hrneček?  Já snad  ta krásná mýdla vůbec nerozbalím. Odpověděla mi místo otázky paní profesorka. To je taková škoda…taková krása…

Našim maminkám a babičkám nepřišlo  zvláštní udivovat se nad všudypřítomnou ručních prací. Uběhlo jen několik desítek let. Přirozené se stalo tak vzácným..Neslíbila jsem si, že onen darovaný ubrousek  použiji doma opět pod horké osvěžení. Stal se vzácnou památkou.

Ale prosím Vás mýdla určitě rozbalte a zmydlete včas. Neobsahují konzervační látky a není vhodné je proto skladovat ve skříních. Nejlépe nám poslouží  na naší kůži. Osvěží a pohladí v té nejčerstvější podobě. Po roce od datumu výroby mýdlo ztrácí své výživové schopnosti a éterické aroma (pokud Vám doma voní mýdlo roky můžete si být jisti, že se o přírodní éterické oleje určitě nejedná). Po roce a půl od data výroby se mýdlo složené z rostlinných olejů začne navracet zpátky přírodě. Zde už ztrácí své poslání a smutně se rozkládá na své prvočinitele. A pokud je Vám líto dárkové mýdlo rozbalovat, pořiďte si EKO variantu – naháče které je zabaleno jen tak volně do papírového pytlíčku a finančně tak i výhodnější.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz