Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ÚČINKY ŠUNGITU
19.06.2019

ÚČINKY ŠUNGITU

Již za vlády cara Petra I.Velikého byl kámen jménem šungit používán k dezinfekci vody a u vojáků patřil k jejich povinné výbavě.

Tento výjimečný uhlíkový kámen, jehož účinky jsou v posledním desetiletí vědci intenzivně zkoumány pro jejich léčivý účinek se těží v oblasti Karélie. Geologický výskyt kamene je 10 000 km2, což je jedna třetina oblasti Karelie. Zde se také těží. Výskyt této horniny obohacuje spodní prameny vod, nejvýznamnější jsou čtyři prameny tzv.Marcialnyje vody a spolu s místním bahnem mají tak široké spektrum léčivých možností, že nemají ve světě téměř konkurenci.

Unikátnost a jedinečnost šungitu je připisována přítomností tzv. fullerenů. Fulleren je definován jako přítomnost řetězových fragmentů v jeho struktuře. Je to amorfní uhlík. Některé další odrůdy neobsahují tolik fullerenů nebo obsahují pouze sazovité látky, proto je karelský šungit unikátní a jediný na světě. Tento útvar je neobvyklý svými unikátními fyzikálními a chemickými vlastnostmi. Tvoří monominerální formace čistého uhlíku až do 99,6%. Má velmi silné baktericidní vlastnosti a vysokou schopnost slučovat se všemi látkami bez výjimky.

Jeho částice jsou schopné zvětšit svůj vnitřní molekulární objem až 6x při zachování stálého vnějšího objemu.

Fullereny mají v sobě vzácnou formu uhlíku. Bylo objeveno, že se tato forma nachází v kosmu, ale i na zemi. Díky tomuto objevu dostali vědci v roce 1997 Nobelovu cenu. Donedávna se totiž myslelo, že uhlík má jen tři formy: diamant – grafit – karbin. Každý má jinou strukturu.

Nejprozkoumanější forma fulleren C 60 vytváří téměř dokonalou kouli díky navzájem spojeným uhlíkům silnou a pravidelnou vazbou. Tvoří molekulu s největší možnou symetrií. Protože tyto pravidelné struktury anorganická příroda jinde nemá, proto se o šungitu mluví jako o živém kameni. Další známé fullereny C 20 jsou nestabilní, C 70-240 se nazývají hyperfullereny.

Příroda šungit obdařila přesnou důsledností spojení. Šestiúhelník sousedí se třemi šestiúhelníky a třemi pětiúhelníky a každý pětiúhelník hraničí pouze se šestiúhelníky. Geometricky se nazývá komolý ikosaedr .

Fulleren byl pojmenován podle amerického architekta R.Buckminstera Fullera, jež byl proslulý konstrukcí kupolovitých staveb tzv. geodetických domů. Fullereny jsou na zemi rozloženy nepravidelně a není jich mnoho v jiných horninách. V budoucnosti mohou díky kombinaci různých atomů a molekul vznikat nové materiály a díky svému kulovitému a mikroskopickému rozměru se mohou uplatnit v medicíně. Původ fullerenů je zatím neobjasněn. Ve prospěch kosmické hypotézy je pro vznik nutné dosažení vysokých teplot a tlaku, které provázejí srážky meteoritů se Zemí. Navíc uhlík přítomný v mezihvězdném prostoru je právě ve formě fullerenů.

Díky současnému širokému léčebnému využití kamene vznikl termín šungitoterapie.

Kromě opracovaných kousků je možné šungit koupit ve formě prášku, mastí, past a balzámů. Vyrábějí se zěj různé předměty na masírování a drtě se přidávají do polštářků kům bolavých zad a kloubů. Pyramidky zasazené slouží jako rušiče elektrosmogu. Šungit pohlcuje záření od 100kHz – 2000 MHz. Má schopnost oslabovat signál až 275Lokace dosahu je od 0.5 – 3m. Vibruje o frekvenci 600Hz.

Lékaři využívají šungit na popáleninovém centru, protože výrazně urychluje hojení. Čistí vodu, zmírňuje nebo odstraňuje alergické reakce při podráždění a svědění pokožky. Na pokožku má hojivé a protizánětlivé účinky. Zlepšuje vzhled a kvalitu pokožky i hojení jizev. Na vlasy ho můžeme použít při tvorbě lupů a proti vypadávání vlasů, oživení barvy a podporu růstu.
Přispívá ke zlepšení psychické a fyzické kondice. Pozitivně ovlivňuje žaludek a střevní trakt.
Zásadní úlohu však má ve schopnosti čistit vodu. Čistí ji od ropných produktů, pesticidů, mnoha kovů, bakterií a mikroorganismů, chlóru, dioxinů, plísní a zápachů. Obohacuje vodu o uhlík.

(zpracováno z knihy Šungit od Iriny Voblikovové, nakladatelství Lott, 2005)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz