Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. ARGANOVÝ OLEJ
ARGANOVÝ OLEJ

Pochází z Maroka, je získáván z plodů arganového  stromu lisováním za studena, ručně, tradičním způsobem. To zaručuje vysokou kvalitu a účinnost oleje, bez ztráty cenných složek. V Evropě je olej znám pod pojmem „tekuté zlato“.

Olej je unikátní tím, že obsahuje 2 - 3 násobek přírodního vitamínu E, než jiný přírodní zdroj. Vitamín E je silný antioxidant, chránící proti působení volných radikálů. Zabraňuje buněčnému stárnutí, podporuje výživu buněk a posiluje cévní stěny. Pomáhá v boji proti stárnutí organismu a účinně zabraňuje vzniku vrásek a jizev.

Olej obsahuje také cenné esenciální mastné kyseliny Omega 6 a Omega 9, karotenoidy, fytosteroly, polyfenoly.

Arganový olej je používán po staletí pro své silné regenerační, léčebné, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Dodává tělu cenné živiny, které díky vlivu znečištěného životního prostředí ztrácíme. Olej nabízí účinné řešení proti předčasnému stárnutí pokožky přirozenou cestou, ochranu proti UV záření.

Využívá se při léčbě ekzémů, dermatitidy, lupénky, akné a jiných kožních problémech díky složkám, které přirozenou cestou pomáhají optimalizovat ztracenou rovnováhu organismu.  Doporučuje se i pro péči o děti jako ochrana před vnějšími vlivy.

 • účinná péče zabraňující stárnutí pleti a vzniku vrásek
 • ochrana před slunečním zářením- obsahuje přirozený sluneční faktor 7-8
 • ochrana před klimatickými vlivy- větrem, mrazem, suchem
 • zabraňuje vzniku dehydratace v kůži, udržuje přirozenou vlhkost pokožky
 • vyhlazuje a zjemňuje pokožku
 • hydratuje hluboké vrstvy kůže
 • pomáhá při léčbě lupénky, ekzémů, akné a jiných kožních problémů
 • má silné regenerační účinky - při spáleninách…
 • zabraňuje vzniku jizev, strií…
 • ochraňuje, regeneruje a posiluje pokožku
 • neucpává póry, rychle se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty

Používejte jako každodenní péči pro pleť obličeje, těla, jako výživu pro suché vlasy, nehty, k odlíčení make-upu včetně řasenky, na všechna problematická místa na kůži.

 ÚČINNÉ SLOŽKY ARGANOVÉHO OLEJE

VITAMIN E -  vitamín  rozpustný v tucích. Silný antioxidant chránící proti působení volných radikálů. Pomáhá   udržovat  v  těle  hladinu  esenciálních  mastných  kyselin  a  vitamínu  A.

V epidermis vytváří bariéru proti opařování vlhkosti z pokožky. Zabraňuje buněčnému stárnutí způsobeného oxidací, podporuje výživu buněk a posiluje cévní stěny. Výrazně snižuje vznik zánětů a zjizvení. Arganový olej obsahuje 2 – 3 násobek vit.E, než jakýkoli jiný přírodní zdroj.

ESENCIÁLNÍ MASTNÉ KYSELINY - jsou potřebné tuky, které člověk získává pouze prostřednictvím stravy nebo  kůže.  Jsou to stavební látky  potřebné  k  dobrému fungování buněčných membrán, které umožňují buňkám udržovat optimální nutriční hodnoty a odvádět odpadní látky. Jsou nezbytné pro udržení zdravé pokožky a zabraňují předčasnému stárnutí.

Zabraňují ztrátě vlhkosti z kůže, jsou potřebné pro tvorbu prostaglandinu /snižuje bolest, otoky, záněty, stimuluje krevní oběh/.

Arganový olej obsahuje 80% esenciálních mastných kyselin, zejména Omega 9 a Omega 6.

KAROTENOIDY- rostlinné v tuku rozpustné  pigmenty, chránící  oči  a  kůži proti UV záření a působení volných radikálů. Posilují imunitní systém, pomáhají udržovat zdravou kůži a brzdí růst rakovinotvorných buněk. Pomáhají snižovat vznik artritidy. Váží v tucích rozpustné toxiny, které pomáhají vylučovat z těla.

FYTOSTEROLY - zabraňují stárnutí kůže tím, že zlepšují  metabolismus v kůži. Pomáhají zadržovat vlhkost v kůži a snižují vznik zánětů. Pracují v  harmonii  s  lidskou  pokožkou, protože chemická struktura rostlinných  a lidských sterolů  je velmi podobná. Steroly hrají zásadní roli v udržování optimální bariérové funkce kůže. Arganový olej obsahuje fytosteroly Schottenol a Spinasterol, známé  pro  jejich  protinádorové  vlastnosti, které se zřídka kdy se vyskytují v rostlinných olejích.

.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz